Wrzesień to dla nas duże zmiany, a przede wszystkim dla Oliwiera. Mój 3 letni syn idzie do przedszkola! Dopiero się urodził ,a tu proszę , już powoli z domu mi wyfruwa 😉 Mój mały mężczyzna.
Czy mam obawy przed rozpoczęciem przedszkola przez moje dziecko? Pewnie, że mam,ale wiem, że będzie dobrze. Miałam to szczęście i mogłam mojego syna przygotować do przedszkola.  Ty też możesz 🙂

Pobierz darmowy e-book

Cenne rady i wskazówki znajdziesz w darmowym Ebook-u PRZYGOTUJ SWOJE DZIECKO DO PRZEDSZKOLA, który miałam przyjemność współtworzyć. Ten Ebook może okazać się pomocny już od chwili, gdy staniesz przy wyborze placówki, aż do czasu rozpoczęcia przedszkola.

 

Pobierz Ebook za darmo TUTAJ

adaptacja w przedszkolu

Przygotuj dziecko do przedszkola już dziś i ułatw mu adaptację

Zanim Twój dzielny maluch zostanie jeszcze dzielniejszym przedszkolakiem warto go przygotować na tą zmianę. Jeśli jest możliwość to odwiedźcie palcówkę do której będzie chodził co rano, spotkajcie się z panią. Spróbujcie chociaż przejść się na spacer wokół przedszkola, pokaż dziecku plac zabaw, poopowiadaj jak będzie się tam bawiło, że będą zabawki itp. Może znasz rodziców, których dziecko będzie uczęszczało do tej same grupy przedszkolnej co Twoja pociecha? Może warto, żeby dzieci się spotkały i razem pobawiły. Dziecku będzie raźniej gdy we wrześniu wejdzie do miejsca, które już widziało czy z kolegom, którego już zna. Możesz ułatwić dziecku adaptację w przedszkolu 🙂

 

Więcej wskazówek znajdziecie w moim artykule na portalu Tatento.pl MOJE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA- 10 RAD JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TEN DZIEŃ (kliknij tutaj)

 

„Ty mnie nie oddajesz, ty mnie rozwijasz…wszyscy potrzebujemy czasu na odwagę”

Jestem rodzicem jak Ty, ale jestem też nauczycielką przedszkola. Znam Twoje obawy, mi też przemykają myśli typu : Czy moje dziecko będzie płakać? A co jeśli nie będzie jadło? Każdy kochający swoje dziecko rodzic martwi się, ale chcę Cię uspokoić. ROBISZ DOBRZE POSYŁAJĄC SWOJE DZIECKO DO PRZEDSZKOLA.

Jako nauczyciel w przedszkolu, opiekujący się grupą 3 latków jestem pewna, że przedszkole daje dzieciom radość, pozwala na zabawę z rówieśnikami, uczy samodzielności, wszechstronnie rozwija. Nawet jeśli początki będą trudne ( a mogą być, bo kto chciałby się rozstawać ze swoim wspaniałym rodzicem) to pamiętaj, że będzie dobrze. Dajcie sobie czas na oswojenie z nową sytuacją. Przecież nawet dorośli ludzie muszą przyzwyczaić się do zmian w życiu, tym bardziej dziecko.  Gdy Twoja pociecha oswoi się z nowym miejscem, to będzie chodzić do przedszkola z przyjemnością. A może będzie tak już od pierwszego dnia 🙂 Często też jest tak,że maluch płacze lub marudzi przy rozstaniu, ale gdy jest już w grupie przedszkolnej, zaczyna się beztrosko bawić. Pamiętaj jeśli będziesz miała/ miał jakiekolwiek obawy to porozmawiaj z wychowawcą. Każde dziecko jest inne i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile będzie trwać adaptacja w przedszkolu.

Twoje dziecko też od września idzie do przedszkola? A może macie to już za sobą? Podziel się swoją historią jakie były te początki, może masz rady dla rodziców nowych przedszkolaków? Czekam na Wasze komentarze.

A na koniec dodaję grafikę, która zdobyła ogromną liczbę polubień i komentarzy na fan pagu Kreatywnej dżungli PROŚBA MAŁEGO PRZEDSZKOLAKA  , przy okazji zachęcam do polubienia fp. Przeczytaj, zapamiętaj, ale uwaga możesz się wzruszyć …Ja się wzruszyłam 🙂

Pójście do przedszkola to wielki krok i zmiana dla małego dziecka i jego rodziców. Pamiętaj, dacie radę 🙂

Jeśli spodobał Ci się ten wpis lub uważasz, że może kogoś zainteresować, będzie mi bardzo miło jeśli go skomentujesz lub/i udostępnisz dalej. To wyraz uznania dla mojej pracy i zaangażowania, a także sprawienie mi ogromnej radości.
 

 

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu oraz tym co udostępniam na kanałach społecznościowych , zapraszam do polubienie Kreatywnej dżungli na Facebooku i obserwowania na Instagram.