Podzielę się z Wami kilkoma inspiracjami w sam raz na początek roku szkolnego. Wykonanie i pomysły są moje i mojej koleżanki z pracy . Przed Wami 5 propozycji „na start” 🙂

 

1.Tablica na rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu

Przedszkolaki przywitałyśmy kolorowymi kredkami . Elementem dekoracji jest też chłopiec i dziewczynka trzymający w dłoniach biedronki. Nazwa naszej grupy to „Biedroneczki”
witamy w przedszkolu

2.Ramka do zdjęcia – pierwszy dzień w przedszkolu

Drewnianą ramkę ozdobiłyśmy m.in kwiatkami wyciętymi z papieru. Na chmurce napisałyśmy hasło i ramka do zdjęcia gotowa. To świetna pamiątka dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z  przedszkolem.

3. Sowy- upominek 

Pierwszego dnia w przedszkolu na dzieci czekał upominek- kolorowa sowa na patyku. Miła niespodzianka dla Milusińskich.

4. Kalendarz urodzin

Kalendarz urodzin w naszej sali wykonany jest w formie pociągu. Kolorowa ciuchcia i 12 wagoników,a w każdym świeczka z numerkiem miesiąca- to nasz urodzinowy pociąg. Dzieciom bardzo się podoba 🙂
 W ubiegłym roku zrobiłam kalendarz w formie torcików/ muffinek

5. Praca plastyczna

Z grupą dzieci 3 letnich też można zrobić pracę plastyczną na początku września. Moja propozycja to jeżyk z odbitych dłoni.


 Jak Wam się podobają przedstawione propozycje? Zapraszam Was również do zobaczenia jesiennych inspiracji

Jeśli spodobał Ci się ten wpis lub uważasz, że może kogoś zainteresować, będzie mi bardzo miło jeśli go skomentujesz lub/i udostępnisz dalej. To wyraz uznania dla mojej pracy i zaangażowania, a także sprawienie mi ogromnej radości.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu oraz tym co udostępniam na kanałach społecznościowych , zapraszam do polubienie Kreatywnej dżungli na Facebooku i obserwowania na Instagram.