Wakacje dobiegły końca, ale pozostały nam pamiątki i wspomnienia. Początek września to czas kiedy w przedszkolu i w szkole wracamy do tamtych chwil. Dzieci mają okazję podzielić się swoimi przeżyciami z innymi i pokazać pamiątki. Wakacyjne wspomnienia mogą być również tematem pracy plastycznej. Pomysł znajdziesz w tym wpisie.

Wyjątkowe momenty, nasze podróże i uśmiechy możemy zatrzymać na fotografii. Temat zajęć w przedszkolu „Wakacyjne wspomnienia” od razu skojarzył mi się ze zdjęciami. Pomyślałam, żeby dzieci też uwieczniły swoje wspomnienia na „kliszy”.

Możesz skorzystać z tej inspiracji i zmodyfikować ją w zależności od wieku o zdolności dzieci. Ja wykorzystałam wakacyjne kolorowanki. Przedszkolaki pokolorowały obrazki, ale można je wykleić wydzieranką, plasteliną, pomalować farbami itd. Hania sama narysowała swoje wakacyjne wspomnienia- wystarczyła biała kartka i kredki Kolorowy Świat Bambino.Sekret tej pracy polega na ramce imitującej klisze.


Wykonując tę pracę plastyczną dzieci mogą podzielić się swoimi wspomnieniami z innymi, cieszyć się swoją twórczością, rozwijać zdolności manualne i wiele więcej…wszystko zależy od techniki jaką wybierzesz.

 

 
Jeśli spodobał Ci się ten wpis lub uważasz, że może kogoś zainteresować, będzie mi bardzo miło jeśli go skomentujesz lub/i udostępnisz dalej. To wyraz uznania dla mojej pracy i zaangażowania, a także sprawienie mi ogromnej radości.
 

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu oraz tym co udostępniam na kanałach społecznościowych , zapraszam do polubienie Kreatywnej dżungli na Facebooku , obserwowania na Instagram oraz subskrypcji kanału You Tube